Разлика помеѓу преработките на „Зрновци“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 33 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
==Администрација и Политика==
 
Во селото постои изборното место бр. 0889,0890 според [[Државна изборна комисија на Македонија|Државната изборна комисија]].које сместено во објектот на основното училиште и дом на култура с.куклиш мородвис
 
На [[Македонски претседателски избори (2019)|претседателските избори во 2019 година]], на ова изборно место биле запишани вкупно 1.774 гласачи.
782

уредувања

Прегледник