Разлика помеѓу преработките на „Леб“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 95 бајти ,  пред 2 години
* „Леб, хашиш и месечината“ - песна на сирискиот поет [[Низар Кабани]].<ref>''Arapska poezija''. Beograd: Rad, 1977, стр. 112-114.</ref>
* „Леб“ - песна на македонската поетеса [[Николина Андова]] од 2013 година.<ref>Николина Андова, ''Влезот е од другата страна'', Темплум, Скопје, 2013.</ref>
* „[[Леб и сол]]“ - македонска [[Рок-музика|рок]]-група.
 
== Наводи ==

Прегледник