Разлика помеѓу преработките на „Коска“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 368 бајти ,  пред 1 година
* „Коските на Били“ (''Billy's Bones'') - песна на ирската [[Рок-музика|рок]]-група „[[Поугс]]“ (''The Pogues'') од 1985 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=CywVKTCi6qw&list=PL68D998D2C9FC89B8&index=11 YouTube, 11 Billy's Bones by The Pogues (пристапено на 22.8.2017)]</ref>
* „Суво како коска“ (''Dry As A Bone'') - албум на американската [[гранџ]]-група „[[Грин Ривер]]“ (''Green River'') од 1987 година.<ref>[https://www.discogs.com/Green-River-Dry-As-A-Bone/master/59522 DISCOGS, Green River ‎– Dry As A Bone (пристапено на 27.6.2019)]</ref>
* „Коска“ (''Bone'') - песна на американската рок-група „[[Соник Јут]]“ (''Sonic Youth'') од 1994 година.<ref>[https://www.discogs.com/Sonic-Youth-Experimental-Jet-Set-Trash-And-No-Star/master/9858 DISCOGS, Sonic Youth ‎– Experimental Jet Set, Trash And No Star (пристапено на 20.7.2019)]</ref>
 
== Наводи ==

Прегледник