Разлика помеѓу преработките на „Недела“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 237 бајти ,  пред 1 година
* „Неделна девојка“ (''Sunday girl'') - песна на американската [[Рок музика|рок]]-група „[[Блонди]]“ од 1978 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=u5SmLgGnKJ4 YouTube, Blondie - Sunday Girl - HD (пристапено на 19.3.2017)]</ref>
* „Неделна стриптизерка“ (''Sunday stripper'') - песна на британската [[Панк рок|панк]]-група „[[Кок спарер]]“ (''Cock Sparrer'') од 1980 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=F-xCqkIy0rQ YouTube, Oi! The Album - FULL ALBUM (пристапено на 24.8.2017)]</ref>
* „Недела попладне“ (''Nedjelja popodne'') - песна на хрватската [[Рок-музика|рок]]-група „[[Азра]]“ од 1981 година.<ref>''Sunčana strana ulice, Komuna, CD 1002.</ref>
* „Недела, проклета недела“ (''Sunday Bloody Sunday'') - песна на американската група „[[Ју Ту]]“.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=EM4vblG6BVQ YouTube, U2 - Sunday Bloody Sunday (пристапено на 29.11.2016)]</ref>
* „Проклета недела“ (''Prokleta nedjelja'') - песна од албумот „Сјај во очите“ (''Sjaj u očima'') на хрватската група „[[Парни валјак]]“ од [[1988]] година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=MpI9aT3jn2E YouTube, Parni Valjak - Prokleta Nedjelja (пристапено на 16.1.2016)]</ref>

Прегледник