Разлика помеѓу преработките на „Разговор со корисник:Идеологист“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ознака: Достава на масовни пораки
== Srumica==
Здраво Идеологист. Сакам да те прашам зошто си го избришал списокот од статијата [[Список на градоначалници на Општина Струмица]] за османлиските, бугарските и српските градоначалници. Иако тие не се нарекувале со тоа име, сепак биле официјални претставници на градот. Поздрав--Тиверополник 11:45, 28 мај 2019 (CEST)
 
== Да ги средиме статиите за државите во светот ==
 
Здраво, те повикувам да се приклучиш на натпреварот „Држави во светот“ и да ги подобриме статиите за државите во светот во периодот од 1 до 31 јули, со кој сакаме да ги подобриме статиите за државите во светот на нашата Википедија. Обезбедени се награди за најдобрите тројца, како и за други категории. Прочитајте ја [[Википедија:Уредувачки натпревар/Држави во светот|проектната страница за натпреварот]] и земете учество. Вклучи се и заедно да ја подобриме македонската Википедија. --[[User:MediaWiki message delivery|MediaWiki message delivery]] <small>([[User talk:MediaWiki message delivery|разговор]])</small> 16:44, 29 јуни 2019 (CEST)
<!-- Пораката ја испрати Корисник:Ehrlich91@mkwiki преку списокот на https://mk.wikipedia.org/w/index.php?title=%D0%9D%D0%B0%D1%82%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%B0%D1%80_%D0%B7%D0%B0_%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BE%D0%B4%D0%B8&oldid=3859671 -->

Прегледник