Разлика помеѓу преработките на „Американски Девствени Острови“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одбиена последната промена (од Vase10000) и ја поврати преработката 3650139 на TohaomgBot
(Одбиена последната промена (од Vase10000) и ја поврати преработката 3650139 на TohaomgBot)
Во [[Данска]] островите се нарекуваат бившите Дански Западноиндиски Острови ([[Дански јазик|дански]]: ''De tidligere Dansk Vestindiske Øer'').
 
*[[Христијани]] - 104.280
*[[Муслимани]] - 110
*Без Религија - 4.070
*[[Хиндуисти]] - 440
*[[Евреи]] - 330
*Други - 660
 
{{bar box
|float=right
|title=Верници во Американски Девствени Острови<ref>[http://www.stat.gov.mk/publikacii/knigaX.pdf Попис 2002, книга 10, 335 стр.]</ref>
|barwidth=200px
|bars=
{{bar percent|Христијани|blue|94.80}}
{{bar percent|Муслимани|green|0.10}}
{{bar percent|Без Религија|yellow|1.5}}
{{bar percent|Хиндуисти|pink|0.40}}
{{bar percent|Евреи|red|0.03}}
{{bar percent|Други|black|0.60}}
}}
== Окрузи и подокрузи ==
[[Податотека:US Virgin Islands admin divisions.png|thumb|500px|лево|Окрузи и подокрузи на Американските Девствени Острови]]

Прегледник