Разлика помеѓу преработките на „Општина Кратово“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 267 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
с (Корекција на податоци за опсерваторија Кокино...)
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
 
Во општината не живеат Албанци и Бошњаци.
 
{| border="1" cellspacing="0" cellpadding="2"
| '''религија'''
| '''вкупно'''
|-
| [[Православни]]
| '''10.203'''
|-
| [[Муслимани]]
| 173
|-
| [[Католици]]
| 2
|-
| [[Протестанти]]
| 1
|-
| Други
| 62
|-
|}
 
Општина Кратово зазема подрачје од {{км2|375,44}} и има густина на населеност од 27,81 жит./км<sup>2</sup>.
782

уредувања

Прегледник