Разлика помеѓу преработките на „Општина Крушево“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 268 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
| 29
| 0,3
|}
 
{| border="1" cellspacing="0" cellpadding="2"
| '''религија'''
| '''вкупно'''
|-
| [[Православни]]
| '''7.096'''
|-
| [[Муслимани]]
| 2.514
|-
| [[Католици]]
| 3
|-
| [[Протестанти]]
| 0
|-
| Други
| 71
|-
|}
 
782

уредувања

Прегледник