Разлика помеѓу преработките на „Нумеја“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 8 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
с
|adjustable map = noumea.PNG
|map caption =
|capital = (capital city)
|province = [[South Province, New Caledonia|South Province]]<br>(provincial seat)
|INSEE = 98818
* [http://www.newcaledoniatourism-south.com/ Туристичка презентација]
 
{{НК-гео-никулец}}
 
{{Главни градови во Океанија}}
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Нумеја| ]]
[[Категорија:Главни градови во Океанија]]
[[Категорија:Општини во Нова Каледонија]]
[[Категорија:Нумеја| ]]

Прегледник