Разлика помеѓу преработките на „Претседател на Македонија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
|-
! style="background:#002387; color:white"| 5
| [[Стево Пендаровски]]<br />{{small|(1963–)}} || [[File:Stevo PendarovskiPentarovski2019.jpg|60px]] || [[Македонски претседателски избори (2019)|2019]] || 12 мај 2019 || во служба || [[Социјалдемократски сојуз на Македонија]]
|}
 
Анонимен корисник

Прегледник