Хасеки султан: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 188 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
Титулата се користела до [[17 век]]. После тоа, [[Кадин (титула)|Кадинефенди]] станала највисоко рангирана титула.
 
{{Отоманско Царство}}
 
[[Категорија:Отомански харем]]
[[Категорија:Кралици]]
[[Категорија:Турски зборови]]

Прегледник