Табла од Сакара: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 66 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
(Создадено преведувајќи ја страницата „Saqqara Tablet“)
 
Нема опис на уредувањето
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
== Библиографија ==
[[Категорија:Стар Египет]]
[[Категорија:Староегипетска книжевност]]
[[Категорија:Страници со непрегледан превод]]

Прегледник