Жеглигово: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 372 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
<mapframe latitude="41.623655" longitude="21.75293" zoom="8" width="508" height="400" align="right">{
'''Жеглигово''' — [[котлина|котлинска]] [[Историско-географска област|област]] во [[Кумановска Котлина|Кумановската Котлина]], [[северна Македонија|северниот дел]] на [[Македонија]], денес поделен меѓу [[Општина Куманово]] и [[Општина Липково]]. Нејзино средиште е градот [[Куманово]].
"type": "FeatureCollection",
"features": [
{
"type": "Feature",
"properties": {},
"geometry": {
"type": "Point",
"coordinates": [
21.721343994140625,
42.14100501649703
]
}
}
]
}</mapframe>'''Жеглигово''' — [[котлина|котлинска]] [[Историско-географска област|област]] во [[Кумановска Котлина|Кумановската Котлина]], [[северна Македонија|северниот дел]] на [[Македонија]], денес поделен меѓу [[Општина Куманово]] и [[Општина Липково]]. Нејзино средиште е градот [[Куманово]].
 
== Потекло на името ==

Прегледник