Арне Фридрих: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 87 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
(Создадено преведувајќи ја страницата „Арне Фридрих“)
 
Нема опис на уредувањето
 
До јуни [[2007]] година Фридрих играше 49 пати за [[Фудбалска репрезентација на Германија|националниот тим на Германија]] . Тој играше за репрезентацијата [[21 август|на 21 август]] [[2002|2002 година]] . против Бугарија во [[Софија]] (2: 2).
[[Податотека:Arne Friedrich Ausschnitt.jpg|мини|Арне Фридрих]]
 
Учествувал [[Светско првенство во фудбал 2006|на Светското првенство 2006]], кога германската репрезентација го освои третото место. Тој исто така беше во тимот на Светското првенство во Јужна Африка во 2010 година, повторно освои 3 место.
 
1.821

уредување

Прегледник