Разлика помеѓу преработките на „Дубаи“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 19 бајти ,  пред 11 месец
Замена на Image:Flag_of_Syria.svg со Image:Flag_of_the_United_Arab_Republic.svg (од страна на CommonsDelinker поради: Duplicate: Exact or scaled-down duplicate: [[:c::File:Flag of the United Ar
(Бришење на "Dubai_Marina_Emirates_Gulf_Illuminated.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Ymblanter поради: per [[:c:Commons:Dele)
(Замена на Image:Flag_of_Syria.svg со Image:Flag_of_the_United_Arab_Republic.svg (од страна на CommonsDelinker поради: Duplicate: Exact or scaled-down duplicate: [[:c::File:Flag of the United Ar)
* {{flagicon|Russia}} [[Москва]], [[Русија]]
* {{flagicon|Spain}} [[Барселона]], [[Шпанија]]
* [[Податотека:Flag of Syriathe United Arab Republic.svg|22px]] [[Дамаск]], [[Сирија]]
* {{flagicon|Switzerland}} [[Женева]], [[Швајцарија]]
* {{flagicon|Turkey}} [[Истанбул]], [[Турција]]

Прегледник