Разлика помеѓу преработките на „Сирија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 19 бајти ,  пред 1 година
Замена на Image:Flag_of_Syria.svg со Image:Flag_of_the_United_Arab_Republic.svg (од страна на CommonsDelinker поради: Duplicate: Exact or scaled-down duplicate: [[:c::File:Flag of the United Ar
с (поправка на правопис)
(Замена на Image:Flag_of_Syria.svg со Image:Flag_of_the_United_Arab_Republic.svg (од страна на CommonsDelinker поради: Duplicate: Exact or scaled-down duplicate: [[:c::File:Flag of the United Ar)
|conventional_long_name = <span style="line-height:1.33em;">Сириска Арапска Република</span>
|common_name = Сирија
|image_flag = Flag of Syriathe United Arab Republic.svg
|image_coat = Coat of arms of Syria.svg
|national_anthem = {{native phrase|ar|"حماة الديار"|italics=off}}<br />{{small|''[[Humat ad-Diyar|Чувари на Земјата]]''}}<br /><center>[[File:National Anthem of Syria.ogg]]</center>

Прегледник