Тасос: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 12 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
:* Општински оддел Калирахи (1282 жители)
::* село [[Калирахи (Тасос)|Калирахи]] (Καλλιράχη) (651 жител)
::* село [[КалирахискаКалирахиски ПлажаПристан]] (Σκάλα Καλλιράχης, Скала Калирахис) (631 жител)
 
:* Општински оддел Лименарија (2452 жители)
::* село [[Булгаро]] (Ραχώνι, Рахони) (365 жители)
::* село [[Агиос Георгиос (Тасос)|Агиос Георгиос]] (Άγιος Γεώργιος) (149 жители)
::* село [[БулгарскаБулгарски ПлажаПристан]] (Σκάλα Ραχωνίου, Скала Рахониу) (206 жители)
 
:* Општински оддел Сотирас (392 жители)
::* село [[СотирскаСотирски ПлажаПристан]] (Σκάλα Σωτήρος, Скала Сотирос) (368 жители)
::* село [[Сотирас (Тасос)|Сотирас]] (Σωτήρας) (24 жители)
 

Прегледник