Разлика помеѓу преработките на „Наим Фрашери“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 7 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с
{{Infobox writer
| name = Наим Фрашери<br>Naim Frashëri
| image =|thumb|leftNaim Frashëri.jpg
| alt = Портрет на Наим Фрашери.
| birth_date = {{birth date|1846|05|25|mf=y}}

Прегледник