Разлика помеѓу преработките на „Југоисточен Регион“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-{{грбови|Општина +{{општинскигрб|Општина))
 
== Демографија ==
[[File:Ethnic groups in the Southeastern Region of North Macedonia.svg|thumb|400px|right|Демографска карта на регионот.]]
=== Население ===
Моментално оваа област има 171.416 жители.
18

уредувања

Прегледник