Ласло Биро: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 140 бајти ,  пред 3 години
Создадено преведувајќи ја страницата „László Bíró
(Создадено преведувајќи ја страницата „László Bíró“)
 
(Создадено преведувајќи ја страницата „László Bíró“)
== Надворешни врски ==
 
* {{Commonscat-inline|László József Bíró}} {{Commonscat-inline|László József Bíró}} {{Commonscat-inline|László József Bíró}} {{Commonscat-inline|László József Bíró}} {{Commonscat-inline|László József Bíró}}
* [[File:Commons-logo.svg|алт=|класа=noviewer|16x16пкс|<div class="cx-spinner"></div>]] <span>Медиуми поврзани со</span> [[c:Category:László József Bíró|Ласло Јозеф Биро]] <span>на Заедничката Ризница</span> [[Category:Commons category link is on Wikidata|Category:Commons category link is on Wikidata]]
* [http://www.budpocketguide.com/TouristInfo/famous/Famous_Hungarians17.php Кратка биографија на Биро] од Будимпешта
* Марсел Бич ја лиценцираше технологијата од Биро и го претстави БИК пенкалото
1.650

уредувања

Прегледник