Голема унгарска рамнина: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
с (Виолетова ја премести страницата Голема Унгарска рамнина на Голема унгарска рамнина)
Нема опис на уредувањето
 
== Надворешни врски ==
 
* {{wikivoyage-inline|Great Hungarian Plain}}
* [http://fieldmuseum.org/explore/krap Регионален археолошки проект Körös: археологија на] неолитот и бакарното време во Големата Унгарскаунгарска рамнина
 
[[Категорија:Географија на Војводина]]
[[категорија:Географија на Унгарија]]
[[Категорија:Страници со непрегледан превод]]

Прегледник