Табела на чинови во Руското царство: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
''Колегијат'' се однесува на систем на Владините отцеси (коллегия, [[Колеџ]]) воведени од [[петар Велики]].
 
''За воени линовичинови и линовичинови на Гардата, видете [[Руски воени чинови]] и [[Руска царска гарда]].''
 
 

Прегледник