Разлика помеѓу преработките на „Општина Сарај“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
[[File:Ethnic groups of Saraj Municipality.svg|thumb|right|245px|Демографска карта на општина Сарај со селските атари.]]
 
'''Општина Сарај''' — [[општини во Македонија|општина]] во [[Град Скопје]], севернаР. Македонија. Моментален [[градоначалник]] е Беким Мурати.<ref>http://217.16.84.17/Results.aspx?RaceID=1&UnitID=66&IsPS=0&Turnout=0&LangID=1 Државна изборна комисија</ref>
 
== Географиja ==
Анонимен корисник

Прегледник