Разлика помеѓу преработките на „Антички Македонци“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
(Одбиена последната промена (од 46.190.17.13) и ја поврати преработката 3764357 на Ehrlich91)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
[[Податотека:Ancient Macedonian Symbol.jpg|thumb|right|250px|Шеснаесет-зрачното сонце со кралската розета во сончевата топка - симбол на античките Македонци и античкомакедонскотоАнтичкомакедонското кралствоКралство]]
[[Податотека:Route of Karanos to establish his own kingdom.png|thumb|250px|Еден од претпоставените патишта на [[Аргеади]]те -основоположници на античкомакедонското кралство, од [[Аргос]] во [[Пелопонез]], до [[Македонија]].]]
[[Податотека:PreMacedon.png|right|thumb|250px|Положба на локалните племиња преди експанзијата на античките Македонци.]]
3.629

уредувања

Прегледник