Разлика помеѓу преработките на „Втора македонска кошаркарска лига 2014/15“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
'''Втората македонска кошаркарска лига 2014/15''' било 23. издание на [[Втора македонска кошаркарска лига|Втората македонска кошаркарска лига]]. Сезоната започнала на 25 октомври 2014 година, а завршила на 24 мај 2015 година. Во оваа сезона првак бил [[КК Т-Баскет|Т-Баскет]].
== Екипи ==
{{Location map+|RepublicРепублика of MacedoniaМакедонија|float=right|width=370|caption=Местоположба на екипите кои учествувале во сезоната 2014/15|places=
{{Location map~|RepublicРепублика of MacedoniaМакедонија|lat=42 |long=21.433333 |label=[[КК Апаве|В. Апаве]]<br />[[КК Шкупи|Шкупи]]|position=bottom}}
{{Location map~|RepublicРепублика of MacedoniaМакедонија|lat=41.133333 |long=22.5 |label=[[КК Бест|Бест]] |position=top}}
{{Location map~|RepublicРепублика of MacedoniaМакедонија|lat=41.72 |long=21.793333 |label=[[КК Борец|Борец Баскет]]|position=bottom }}
{{Location map~|RepublicРепублика of MacedoniaМакедонија|lat=41.916667 |long=22.416667 |label=Дино Баскет |position=left}}
{{Location map~|RepublicРепублика of MacedoniaМакедонија|lat=42.130533 |long=21.721219 |label=Михајловски }}
{{Location map~|RepublicРепублика of MacedoniaМакедонија|lat=41.031944 |long=21.334722 |label=[[КК Пелистер|Пелистер]]|position=top}}
{{Location map~|RepublicРепублика of MacedoniaМакедонија|lat=41.636111 |long=22.466667 |label=Радовиш |position=bottom}}
{{Location map~|RepublicРепублика of MacedoniaМакедонија|lat=42 |long=20.966666 |label=[[КК Т-Баскет|Т-Баскет]] <br />[[КК Тетекс|Тетекс]] |position=bottom}}
{{Location map~|RepublicРепублика of MacedoniaМакедонија|lat=41.1775 |long=20.678889 |label=Црн Дрим |position=top}}
}}
{| class="wikitable"

Прегледник