Разлика помеѓу преработките на „Cobiss“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 166 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
 
Овие информациски системи се автономни, но ја делат платформата. COBISS користат преку 350 библиотеки за автоматизацију на своето работење. COBISS.Net е мрежата која ги поврзува COBISS кооперативните библиографске системе на различни земји.
 
Надворешни врски
https://www.cobiss.net/
http://www.vbm.mk/cobiss/index.html
 
[[Категорија:Библиотеки во Македонија]]
252

уредувања

Прегледник