Разлика помеѓу преработките на „Света Луција“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 78 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
|symbol_type =
|national_motto = "Земјата, Народот, Светлината"
|national_anthem = ''[[Sons and Daughters of Saint Lucia]]''<br />{{small|Синови и ќерки на Света Луција}} <br /><div style="display:inline-block;margin-top:0.4em;">{{center|[[File:National Anthem of Saint Lucia.ogg]]}}</div>
|image_map = LocationSaintLucia.png
|capital = [[Кастри]]

Прегледник