Разлика помеѓу преработките на „Претседател на Собранието на Македонија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
с
|-
! style="background:#990000; color:white"| 7
| [[Љубиша Георгиевски]]<br />{{small|(1937–1937–2018)}} || [[File:Ljubisa Georgievski.jpg|60px]] || 2 август 2006 || 21 јуни 2008 || [[Внатрешна македонска револуционерна организација - Демократска партија за македонско национално единство|Внатрешна македонска револуционерна организација<br>–<br>Демократска партија за македонско национално единство]]
|-
! style="background:#990000; color:white"| 8

Прегледник