Разлика помеѓу преработките на „5 декември (починале)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1971]] 
|[[Гајто Газданов]] — руски писател.
|-
|valign="top" align="right"|[[1972]] 
|[[Кени Дорхем]] — американски [[џез]]-музичар.
|-
|valign="top" align="right"|[[2007]] 
|[[Карл Хајнц Штокхаузен]] — германски [[композитор]].
|-
|valign="top" align="right"|[[2012]] 
|[[Оскар Нимаер]] — бразилски [[архитект]].
|-
|valign="top" align="right"|[[2012]] 
|[[Дејв Брубек]] — американски [[џез]] музичар.

Прегледник