Разлика помеѓу преработките на „Текстил“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 3 години
Ознака: Изворно уредување 2017
Ознака: Изворно уредување 2017
 
== Галерија ==
<gallery mode=packed heights=120px150px>
Податотека: DumbartonOaksTextileEuropa.jpg|Антички египетски текстил
Податотека: Simple-textile-magnified.jpg |Едноставен текстил под лупа

Прегледник