Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Будизам“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Мала промена
(Неколку промени)
(Мала промена)
[[Пратитјасамутпада]]<br>
[[Самсара (будизам)|Самсара]] · [[Нирвана]]<br/>
[[СакандаСканда]] · [[Будистичка космологија|Космологија]]<br />
[[Кармата во будизмот|Карма]] · [[Препородување (будизам)|Препородување]]
<tr><td style="background:#ffd068; border-top:0px solid #af4630;">

Прегледник