Википедија:ВикиПроект Одржување: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
 
 
На Википедија на македонски јазик постојат само десетина Википроекти кои овозможуваат полесна организација вона работата поврзана со уредувањето на статии. Со зголемување на масовноста во учеството и со создавањето на нови Википроекти, придонесувате во создавање на подобра организација на Википедија.
 
----

Прегледник