Прејди на содржината

Нахија: Разлика помеѓу преработките

Додадени 42 бајти ,  пред 4 години
изменета категоризација
[проверена преработка][проверена преработка]
(поправка на правопис - голема почетна буква на секој дел кај сопствените имиња)
(изменета категоризација)
[[Категорија:Административна поделба на Отоманското Царство]]
[[Категорија:Административни единици]]
[[Категорија:Турцизми]]