Разлика помеѓу преработките на „Билефелд“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 39 бајти ,  пред 2 години
с
Ознака: Изворно уредување 2017
* [[Август Крениг]] (1822–1879) хемичар и физичар
* [[Вилхелм Фридрих Мурнау]] (1888–1931) режисер
* [[Хорст Весел]] (1907–1930) — месен водач на [[Штурмабтајлунг|СА]], прогласен за маченик; автор на „[[Песна на Хорст Весел|Знамето високо]]“, химната на [[НСДАП]]
* [[Бернхард Шлинк]] (р. 1944) — писател
 

Прегледник