KFC: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 10 бајти ,  пред 3 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
За разлика плескавица со седиште во синџирите за брза храна како Мекдоналдс и Бургер Кинг, на менито во Кинтаки пржено пиле се состои главно од пржено пилешко, особено панирани пилешки делови како што се нозете и градите, месо што е направено денес од страна на полковникот Сандерс оригиналниот рецепт, мешавина единаесет зачини и билки, за да бидат подготвени. Овој рецепт се смета за една од најпознатите и најдобро чуваните индустриски тајни.
 
[[Податотека:KFC Worldmap Operations v2world.png|мини|Светска дистрибуција на КФЦ ресторани]]
 
Исто така, нуди хамбургери, храна со прсти од пилешки накит и пилешки обвивки. Додека другите синџири за брза храна, главно, нудат пилешки јадења направени од лиено месо, Кинтаки нуди речиси исклучиво филе.
24

уредувања

Прегледник