Разлика помеѓу преработките на „Хамбуршки парламент“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Замена на Image:Coat_of_arms_of_Hamburg.svg со Image:DEU_Hamburg_COA.svg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: Criterion 4 (harmonizing names of file set) · DEU Name CO
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
(Замена на Image:Coat_of_arms_of_Hamburg.svg со Image:DEU_Hamburg_COA.svg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: Criterion 4 (harmonizing names of file set) · DEU Name CO)
 
{{Infobox Legislature
| name = Хамбуршки парламент<br/>''Hamburgische Bürgerschaft''
| coa_pic = CoatDEU ofHamburg arms of HamburgCOA.svg
| coa_res = 100px
| coa-pic =

Прегледник