Разлика помеѓу преработките на „Лорис Кариус“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 37 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
(infokutija)
Ознака: Изворно уредување 2017
 
Кариус учел гимназија во Биберах, додека не се преселил во Англија во 2009 година, каде што тогаш бил приватно обучен.
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
[[Категорија:Германски фудбалери]]

Прегледник