Разлика помеѓу преработките на „Тврдина“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 260 бајти ,  пред 2 години
* „[[Белата тврдина (роман)|Белата тврдина]]“ - роман на турскиот писател [[Орхан Памук]] од 1985 година.<ref>Orhan Pamuk, ''Bela tvrđava''. Beograd: Geopoetika, 2008.</ref>
* „[[Дигитална тврдина]]“ - роман на американскиот писател [[Ден Браун]].<ref>Магор, ''Каталог 2015''. Скопје, 2015, стр. 19.</ref>
* „Очај пред тврдината“ - песна на македонскиот поет [[Ацо Шопов]].<ref>Ацо Шопов, ''Песни''. Скопје: Македонска книга, Мисла и Култура, 1988, стр. 74.</ref>
 
== Поврзано ==

Прегледник