Разлика помеѓу преработките на „Балтословенски јазици“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
с (PNG map replaced with higher-quality SVG map)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
{{Infobox Language family
|name=Балтословенски јазици
|map=[[File:Balto Slavic countries.svg|250 px]]
|map_caption=Држави каде националниот јазик е:
{{legend|#008000|источнословенски}}
64

уредувања

Прегледник