Разлика помеѓу преработките на „Жито“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 8 бајти ,  пред 3 години
Ознака: Изворно уредување 2017
Ознака: Изворно уредување 2017
File:Пченка МК 01.jpg|Кочани (клавчиња) пченка на страк во фаза на зреење
File:Пченка МК 02.jpg|Нива со пченка близу селото [[Добрејци]], [[Струмичко]]
File:Ориз во Кочанско 18.jpg|Класје зрел [[ориз]] во оризница близу [[Кочани]]
File:Ориз во Кочанско 12.jpg|Класје [[ориз]] во фаза на зреење
File:Ориз во Кочанско 15.jpg|Оризница близу [[Кочани]]
File:Ориз во Кочанско 14.jpg|Нива-оризница близу [[Кочани]]

Прегледник