Разлика помеѓу преработките на „8 септември“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 1 бајт ,  пред 2 години
Одбиени последните 2 промени (од 95.156.52.11) и ја поврати преработката 3512770 на Bjankuloski06
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
(Одбиени последните 2 промени (од 95.156.52.11) и ја поврати преработката 3512770 на Bjankuloski06)
:''Оваа статија се однесува на датумот. За празникот во Македонија видете [[8 Септември]].''
 
'''8 септември''' е 252251-виот ден во годината според [[Григоријански календар|григоријанскиот календар]]
(252-ри во [[престапна година]]).
Остануваат 14114 денови до крајот на годината.
{{Септември {{CURRENTYEAR}}}}
 

Прегледник