Разлика помеѓу преработките на „Дубаи“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 79 бајти ,  пред 1 година
 
== Надворешни врски ==
{{Sister project linksЗбратимениврски|Dubai}}
* [http://www.dubai.ae/en/Pages/default.aspx www.dubai.ae] – официјален портал на Владата на Дубаи {{en}}
* {{Wikivoyage-inline|Dubai}}
* [httphttps://www.dubaidm.gov.ae/enwps/Pagesportal/default.aspxhome www.dubaidm.gov.ae] – Theофицијална Officialмрежна Portalстраница ofна DubaiОпштина GovernmentДубаи {{en}}
* [https://www.dm.gov.ae/wps/portal/home www.dm.gov.ae] – Dubai Municipality website
 
{{Емирати во ОАЕ}}

Прегледник