Бабуна (река): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 45 бајти ,  пред 3 години
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
Ознака: Изворно уредување 2017
 
== Галерија ==
 
{{Commons|Category:Babuna River}}
<center>
<gallery>
 
;Реката помеѓу селата [[Богомила]] и [[Нежилово (Велешко)|Нежилово]]
<gallery mode=packed heights=100px120px>
Податотека:Реката Бабуна во селото Нежилово.jpg|
Податотека:Реката Бабуна над Богомила (1).jpg|
== Наводи ==
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==
{{Ризница-ред|Babuna River}}
 
[[Категорија:Реки во Македонија]]

Прегледник