Михаил Саакашвили: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 53 бајти ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (додадена Категорија:Претседатели на Грузија користејќи го HotCat)
сНема опис на уредувањето
[[Податотека:President of Georgia Mikheil Saakashvili in Tbilisi, March 22, 2008.jpg|мини|десно|исправено|Саакашвили во Тбилиси, 2008 г.]]
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Михаил Саакашвили''' (роден на {{роден на|21|декември|1967}}) е [[Грузија|грузиски]] политичар и трет [[претседател на Грузија]], на должноста од 2008 до 2013 г.
 
[[Податотека:Mikhail Saakashvili, Davos (cropped).jpg|right|200px]]
 
== Надворешни врски ==

Прегледник