Државна изборна комисија: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
→‎Досегашни претседатели на ДИК: прв претседател на ДИК Никола Конески, а не Коневски
сНема опис на уредувањето
(→‎Досегашни претседатели на ДИК: прв претседател на ДИК Никола Конески, а не Коневски)
== Досегашни претседатели на ДИК ==
Досегашни претседатели на ДИК биле:<ref>[http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=1141395215&id=9&setIzdanie=23018 „Непартиски човек, стручен и отпорен на притисоци“], „Нова Македонија“</ref>
* Никола КоневскиКонески, 1990-1994<ref>[http://www.slvesnik.com.mk/Issues/23D02355934A41AAB5DAF9736825EEE0.pdf Службен весник на СРМ, 31/1990, 25 стр.]</ref>
* Петар Најдaнов, 1994<ref>[http://www.slvesnik.com.mk/Issues/E5F9F58D1BCF6F4B8350725A4778243D.pdf Службен весник на РМ, 48/1994, 3-4 стр.]</ref>-
* [[Лилјана Ингилизова - Ристова]], 1995-1999
Анонимен корисник

Прегледник