Разлика помеѓу преработките на „Википедија:ВикиПроект Географија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎Шаблони: шаблон Портал:Географија
(Додавање на хипер навигација)
с (→‎Шаблони: шаблон Портал:Географија)
[[Image:Puzzle A.png|35px]]
 
*'''{{tl|Портал-Географија}}''' - Овој шаблон се користи за поврзување на статија со географскиот портал. Се става на крајот на статијата во делот „Видете исто така“. Се користи со следниов код: <nowiki>{{Портал|Географија|Nuvola apps browser.png}}</nowiki>
*'''{{tl|ВикиПроект Географија статија}}''' - ознака дека статијата е дел од проектот Географија - се додава во страницата на разговор на соодветната статија.
*'''{{tl|ВикиПроект Географија хипер навигација}}''' - шаблон за брза навигација кон порталот и прокетот за географија, се поставува во статии, категории, страници за разговор. Се појавува во грониот десен агол од екранот.

Прегледник