Разлика помеѓу преработките на „Плебејци“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 35 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Плебејците''' биле обични селани-земјоделци. Тие во [[Римски период|Рим]] се сметале за доселеници и во старо време не се викале ни Римјани и немале никакви политички права.
{{Староримски теми}}
 
{{Никулец од областа на историјата}}
{{Нормативна контрола}}

Прегледник