Зборник на Миладиновци: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Нема опис на уредувањето
== Надворешни врски ==
* [http://gbsk.mk/eknigi/zbornik.pdf „Зборникот“„Миладиновци Зборник 1861-1961“] {{mk}}
* [http://www.promacedonia.org/bugarash/bnpesni/index.htm "Бѫлгарски народни песни", Загреб, 1861 година, текст и фототипно преиздавање.] {{bg}}
 
11

уредување

Прегледник