Разлика помеѓу преработките на „Кутлеш“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
[[Категорија:Населени места во Егејска Македонија]]
[[Категорија:Светско наследство во Грција]]
[[Категорија:Археолошки локалитетинаоѓалишта во Грција]]
[[Категорија:Градови во Кралството Македонија]]
[[Категорија:Престолнини на Кралството Македонија]]

Прегледник