Разлика помеѓу преработките на „Финикс Санс“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2 бајти ,  пред 3 години
Игор Кокошков
с (Kiril Simeonovski ја премести страницата Феникс Санс на Финикс Санс презапишувајќи врз пренасочување)
(Игор Кокошков)
|сопственик = [[Роберт Сарвер]]
|генерален менаџер = [[Стив Кер]]
|тренер = [[ЏефИгор ХорначекКокошков]]
|шампиони = '''0'''
|конф титули = '''2''' (1976, 1993)
174

уредувања

Прегледник